אודות שרות לאומי בלבנות ולהבנות

‘לבנות ולהבנות’ הינה עמותה ותיקה המפעילה תוכניות חינוכיות והדרכת קבוצות כוללת צעירים בגילאי 20-30 מארצות דוברות אנגלית, ישראליים בגיליים שונים, תיירים, משפחות וכד’. מטרתה הקניית ערכים יהודיים ציוניים לעם ישראל על כל גווניו, תוך שימוש במקורות יהודיים, בשילוב התנדבות בקהילה וטיולים.

 

img_0830dsc_0502_3Livnot Visitors Center Crowd

לבנות ולהבנות הרחיבה את פעילותיה וכיום יש מספר מוקדים שהבת שרות היא איש חשוב בעשייה:

  • תוכניות לסטודנטים ולצעירים מחו”ל, דוברי אנגלית, בגילאי 20-30 בדרך כלל בעלי זהות יהודית מינימאלית. אורך הקבוצה נע בין סדנא של כמה שעות לבין שבוע או ארבע שבועות ע”פ מטרת הקבוצה ואופייה. התוכנית כוללת סדנאות, טיולים בנושא טבע ויהדות, עריכת שבתות וחגים עם הקבוצה, מוזיקה, קבוצות דיון, התנדבות קהילתית בדגש של מעורבות אישית וחיפוש אחר הרלוונטיות של יהדות לחיים האישיים. תקופת תוכניות בין מאי – אוגוסט, דצמבר – ינואר וסביב החגים.
  • “בית הקהל”, מרכז מורשת בעיר העתיקה של צפת של ‘לבנות והלבנות’. אתר ארכיאולוגי של קהילה יהודית מהמאה ה-16, שנחפר על ידי לבנות והלבנות בשנים האחרונות וקיבל הכרה על ידי ממשלת ישראל כאחד מאתרי המורשת בישראל. בנות השרות יהיו חלק מבניית האתר, התוכנית החינוכית וכן הדרכה ועבודה באתר. פעילה כל השנה.
  • הדרכה של משפחות, בתי ספר, קבוצות ויחידים בפארק העירייה בשיתוף עם קק”ל ‘עמק התכלת’ , פינת טבע קסומה שמשלבת אדם, טבע, נוף ויהדות בצפת. פעילה בעיקר בקיץ.
  • תוכנית של התנדבות ועבודה קהילתית בפרויקט של שיפוץ בתים ברחבי העיר. בת השרות מלווה את המתנדבים ועובדת ביחד. פעילה כל השנה.

Shakshukacopy-of-copy-of-livnot-kahal-oven-baking-8livnot-onward-6-week-interning-123

בת השרות פועלת כחלק מצוות הכולל: רכזי תכנית, מורים, מדריכים, צוות עבודה קהילתית, ומנהלי המחלקות השונות בארגון. בת השרות הינה שותפה פעילה בכל תחומי הארגון. בת השרות מובילה את הפעילויות, הסיורים והטיולים, ומסייעת בארגון ובהפקת המסע אותו עוברים המשתתפים. העבודה דורשת מהבת בין היתר עבודה טכנית ומשרדית כולל שיווק, בניית תוכניות ותוכן, ובניית קשר עם משתתפי התוכניות.

livnot-terrace-kabbalat-shabbat-70

שרות לאומי בלבנות ולהבנות היא עבודה קשה ומאתגרת שמביאה לתוצאות נפלאות, גם אצל משתתפי התכניות וגם אצל בת השרות. תנאי מוקדם והכרחי הוא שבת השרות צריכה לדעת אנגלית ועברית ברמת הדרכה ולא רק ברמת דיבור וקריאה. הבנות מדריכות סיורים חינוכיים בעיר העתיקה, צפת בסביבותיה ובגולן.

סדר היום והעבודה משתנה והבנות נדרשות לעבודה ארגונית ומשרדית רבה, לעיתים גם בשעות מאוחרות בלילה, שהן למעשה שעות העבודה בארה”ב.

המגורים של הבנות הם בקמפוס של ‘לבנות ולהבנות’ בלב העיר העתיקה, צפת.

החופשות של הבנות תלויות בצרכים של הקבוצות השונות. אם יש לך שאלות נוספות את מוזמנת ליצור קשר עם ברכה איתן בטלפון 053-6220457

או במייל sherutleumi.livnot@gmail.com

Shakshuka Image Used Under Creative Commons License From reddit.com