שיפוץ בנין רווחה

צוות “תנופה בקהילה”, יחד עם מאה מתנדבים תלמידי ישיבה תיכונית חספין, שקמו בניין עזוב המאכלס כתשעים משפחות בשכונת רווחה בדרום העיר צפת. הבנין סבל מהזנחה כללית ומצטברת של שנים. מתוך חוסר אונים וטרדות חיים מרובות, המשפחות המתגוררות בבנין התייאשו מהמצב השורר ופנו לרווחה בעיר. לאחר שעות של עבודה אינטנסיבית – צביעת מעקות, קירות ומדרגות, שיפוצי גבס ועוד כהנה, הבנין שינה את פניו. הדיירים יצאו מבתיהם והתמלאו בתקווה מחודשת. “עכשיו”,אמרו לנו בתודה, “נוכל לחייך כל בוקר בצאתנו לבנין מואר ונקי.

סגור

שיקום בית של אם חד הורית, נכה

”לבנות להבנות” נתבקשה על ידי מחלקת הרווחה של עריית צפת להגיע בדחיפות לבית השרוי במצב הזנחה קשה. עד שלא נכנסנו בפתח לא הבנו את גודל המצוקה. צוות “תנופה בקהילה” הגיע עם קבוצת סטודנטים מתנדבים מחו”ל השוהים בארץ במסגרת בתוכנית חינוכית של “לבנות ולהבנות”. קירות מתקלפים ושבורים, ערימות כלים מלוכלכים מונחים על כל חלל פנוי, בגדים ושאריות אוכל זרוקים בכל פינה. “אם המשפחה סיפרה לנו שעברה לפני חודשיים תאונת פגע וברח ומאז איננה מתפקדת. בבית אין אבא והילדים, שבעה במספר, לא משתלטים על הבית. מהר מאוד התארגנו והתחלנו לעבוד”, מספרת קלואי. “לאחר יום עבודה אינטנסיבית לא היה ניתן לזהות את הבית. הדמעות בעיני האישה כשהודתה לנו נתנו לנו לעזוב בלב שקט כשריחות ארוחת הצהרים שהכנו לילדים עוד באוויר”.

סגור

גינה קהילתית

מחלקת הרווחה בעיר צפת פנתה ל”לבנות ולהבנות” בבקשה לשקם חצר משותפת לכשלושים משפחות בדרום העיר. החצר משמשת את כל ילדי השכונה כמרחב משחקים. הזנחה קשה נבטה מכל עבר – מוטות מתכת פזורים, עצים ומסמרים זרוקים בכל פינה, קוצים ובר מכסים את פני השטח. צוות “תנופה בקהילה” ריכז מתנדבים של “לבנות ולהבנות” שהגיעו ממדינות שונות ברחבי העולם, ויחד עמלו רבות ליצירת שינוי. אלכס, מתנדב מקנדה: “ניקינו, סידרנו, עדרנו, נטענו ובנינו בכדי ליצור חצר הראויה להיקרא גינה. התושבים מלאי התודה עזרו, האכילו ופתחו את ביתם וליבם אלינו. יסדנו גינה אותה התושבים הבטיחו להמשיך ולטפח יחדיו, כשכנים”.

סגור

שיפוץ מועדונית רימונים

מועדונית רימונים משמשת בית חם כל אחר צהריים לילדים ממשפחות רווחה באיזור הזקוקים לעזרה. קירות מקולפים ומלאי עובש, ארונות מפורקים וגינה מלאה פסולת וקוצים, העמידו את הילדים בסכנה כל יום מחדש. צוות פרויקט “תנופה בקהילה” של לבנות ולהבנות, הגיעו יחד עם מתנדבים מבית ספר אלכסנדר מאס מארה”ב ושינו את התמונה. בצאתם הם השאירו מועדונית משופצת ונקייה הנותנת מרחב בריא לילדים שגם להם מגיע הטוב ביותר.

סגור

שחזור גן המצודה בצפת

בחודשים האחרונים פרוייקט “תנופה בקהילה” של “לבנות ולהבנות” עובדת על שחזור גן המצודה העתיק שבצפת. הגן משמש פינה ירוקה לתושבי העיר, והוא בנוי סביב אתר היסטורי – מצודה צלבנית עתיקה. הגן הוזנח במשך שנים. צוות אנשי מקצוע של “תנופה בקהילה” יחד עם סטודנטים מתנדבים מחו”ל שהגיעו לתוכנית חינוכית של “לבנות ולהבנות” סללו שבילים, בנו טרסות וניקשנו עשבים. לאחר עבודה, הגן הפך מקום נגיש, נעים וחוויתי לתושבי צפת ולתיירים מהארץ והעולם.

סגור

שיקום בית קשיש שהוצף בשיטפונות החורף האחרון